Завантаження...
Реєстрація
TwitterFacebookВКонтакте
Підпишіться на наші RSS новини.
UARU

Новини: У випадку повернення передоплати, виконується перерахунок

 Відповідно до пп. 135.4.1 п. 135.4 ст. 135 Податкового кодексу України до доходів від операційної діяльності відноситься дохід від реалізації товарів, виконаних робіт, наданих послуг.
   
   Пунктом 137.1 ст. 137 Кодексу визначено, що дохід від реалізації товарів визнається за датою переходу покупцеві права власності на такий товар. Дохід від надання послуг та виконання робіт визнається за датою складення акта або іншого документа, оформленого відповідно до вимог чинного законодавства, який підтверджує виконання робіт або надання послуг.
   
   Згідно пункту 7 підрозділу 4 розділу XX Кодексу встановлено, що дохід не визначається щодо товарів (результатів робіт, послуг), відвантажених (наданих) після дати набрання чинності розділом III цього Кодексу в частині вартості таких товарів (результатів робіт, послуг), оплаченої у вигляді авансів (передоплати) до такої дати, у тому числі в період перебування на спрощеній системі оподаткування.
   
   Пунктом 140.2 ст. 140 Кодексу встановлено, що у разі якщо після продажу товарів, виконання робіт, надання послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, в тому числі перерахунок у випадках повернення проданих товарів чи права власності на такі товари (результати робіт, послуг) продавцю, платник податку - продавець та платник податку - покупець здійснюють відповідний перерахунок доходів або витрат (балансової вартості основних засобів) у звітному періоді, в якому сталася така зміна суми компенсації.
   
   Таким чином, якщо договір був укладений до набрання чинності розділу III Кодексу і по ньому платник податку отримав кошти в якості авансу, то після дати набрання чинності розділом III Кодексу дохід не визначається в частині вартості товарів (робіт, послуг), оплаченої у вигляді авансів (передоплати) до такої дати по договорам на поставку товарів.
   
   У разі якщо підприємство розриває договір після 01.04.11 і контрагент повертає грошові кошти, отримані ним в якості авансу (передоплати) до 01.04.11, то підприємство - продавець та підприємство - покупець здійснюють відповідний перерахунок доходів або витрат у звітному періоді, в якому сталося таке повернення грошових коштів згідно з п. 140.2 ст. 140 Кодексу.

Коментарі