Завантаження...
Реєстрація
TwitterFacebookВКонтакте
Підпишіться на наші RSS новини.
UARU

Новини: Спрощена система і Закон № 3609-VI

06.08.2011 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих норм Податкового кодексу України» від 07.07.2011 № 3609-VI.
   
   
Законом внесені зміни практично в усі розділи Податкового кодексу, причому зміни вступають в силу в різний час: з 06.08, з 01.08 і навіть з «заднім числом» - з 01.03.2011.
   
   
Закон містить також ряд нових норм, що регулюють спрощену систему оподаткування.
   
    
1. Заборона фактичних перевірок 
   
   
До введення в дію положень про спрощену систему оподаткування заборонено проведення фактичних перевірок фізичних осіб - платників єдиного податку, а також юридичних осіб - суб'єктів спрощеної системи оподаткування, за умови, що останні не є платниками ПДВ.
   
   
2. Мораторій на здійснення заходів державного нагляду
   
   
Щодо фізичних осіб - платників єдиного податку, а також юридичних осіб - суб'єктів спрощеної системи оподаткування - не платників ПДВ встановлюється мораторій на здійснення заходів державного нагляду у сфері господарської діяльності (за винятком тих осіб, діяльність яких віднесена до високого ступеня ризику).
   
   
Мораторій не поширюється на:
   
  -
позапланові перевірки СЕС,
   
  -
перевірки за скаргами споживачів,
   
  -
планові та позапланові перевірки ПФ суб'єктів господарювання, діяльність яких віднесена до середнього ступеня ризику.
   
   
3. ПДВ і аванси, отримані у період перебування на спрощеній системі
   
   
Для осіб, які перейшли на загальну систему зі спрощеної і зареєструвалися платниками ПДВ, операції з поставки товарів (послуг), які були оплачені авансом в період перебування на спрощеній системі (і обкладені єдиним податком), не обкладаються ПДВ.
   
   
4. Повернення авансів і єдиний податок
   
   
У разі повернення авансів суб'єктами спрощеної системи коригується і сума єдиного податку, і сума виручки від реалізації.
   
   
5. Реєстрація платниками ПДВ
   
   
Уточнено порядок реєстрації юридичних осіб платниками ПДВ при переході зі спрощеної системи оподаткування на загальну. Реєстрація здійснюється за умови, що такі особи відповідають вимогам пунктів 181.1 або 182.1 Кодексу (умовам обов'язкової або добровільної реєстрації). При переході на загальну систему з початку календарного року, заява про реєстрацію платником ПДВ має бути подана не пізніше 10 січня. У випадку, якщо перехід на загальну систему здійснюється протягом року, реєстраційна заява подається одночасно з заявою про відмову від застосування спрощеної системи.
   
   
6. ОСВ не сплачується пенсіонерами і інвалідами
   
   
Внесено зміни до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування". Особи, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами і отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками ОСВ виключно в добровільному.
   
   
7. Внески до ПФ
   
   
Держава «прощає» спрощенцям несплачені внески до ПФ: фінансові санкції та адміністративні стягнення за несплату внесків до ПФ фізичними особами - суб'єктами спрощеної системи не застосовуються, нараховані суми фінансових санкцій підлягають списанню.

Коментарі