Завантаження...
Реєстрація
TwitterFacebookВКонтакте
Підпишіться на наші RSS новини.
UARU

Новини: Як будуть карати за несплату податків?

Суд не має права встановлювати розмір штрафу нижче, ніж сума реального збитку, якого зазнав бюджет від несплати податків. Про це в блозі UBR.UA розповів президент Українського аналітичного центру Олександр Охрименко.
   
   
"Якщо ухилення від сплати податків носить несуттєвий характер, то суд може засудити винного до штрафу в розмірі від 17000 до 34000 гривень. Якщо ухилення від сплати податків було здійснено у складі злочинної групи і при цьому сума несплати податків вважається великою, то в цьому випадки розмір штрафу може бути від 34000 до 51000 гривень. Якщо ж несплата податків була здійснена в особливо великих розмірах або якщо особа була раніше засуджена за несплату податків, в цьому випадки, розмір штраф може бути від 255 000 до 425 000 гривень ", - пише він.
   
   
За словами Охріменка, при визначенні суми штрафу суд буде враховувати майновий стан підсудного і раніше скоєні ним злочини. Розмір штрафу може бути зменшений судом, якщо у підсудного є пом'якшуючі обставини і збільшений, якщо суд визнає, що винна особа не стало на шлях виправлення.
   
   
У той же час, суд не має права встановлювати розмір штрафу нижче, ніж сума реального збитку, якого зазнав бюджет від несплати податків.
   
   
"У результаті, суд може призначити розмір штрафу еквівалентний розміру несплачених податків плюс штрафи та пені, згідно з актом перевірки ДПА. Засуджена особа зобов'язана протягом обумовленого терміну у вироку сплатити суму штрафу. При цьому засуджений може звернутися до суду з проханням розстрочки при сплаті штрафу. Суд може задовольнити цю вимогу або відмовити ", - пише експерт у своєму блозі.
   
   
Якщо засуджена особа відмовляється сплатити суму штрафу, тоді суд зобов'язаний замінити розмір штраф тюремним терміном.
   
   
"При цьому використовується правило: один день укладення еквівалентний восьми неоподатковуваних мінімумів (136 гривень). Але загальний термін ув'язнення за несплату податків не може перевищувати десять років", - зазначив Олександр Охрименко.
   
   
Нагадаємо, згідно законопроекту № 9221 пропонується ст. 212 "Ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів") істотно змінити.
   
   
Згідно законопроект № 9221 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (що до гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності) передбачається замінити міру покарання за несплату податків. Згідно з цим законопроектом, пропонується істотно змінити статтю 212" Ухилення від сплати податків, зборів ( обов'язкових платежів ").

Коментарі