Завантаження...
Реєстрація
TwitterFacebookВКонтакте
Підпишіться на наші RSS новини.
UARU

Новини: Рекомендації щодо роботи з договорами "Про визнання електронних документів" в електронному вигляді

З метою створення сприятливих умов для переходу на електронну звітність, а також заощадження часу платників податків, який витрачається на укладення договорів ДПА України запроваджено новий сервіс для дистанційного укладення договорів щодо подання звітності засобами Е-mail. Зазначений сервіс реалізовано через WEB- інтерфейс «Інформаційного порталу органів ДПС України» в режимі «Договори про визнання електронних документів».
   
   Процедури формування Договору та Повідомлення в електронному вигляді реалізуються акредитованими центрами сертифікації ключів, які включені до системи подання податкових документів в електронному вигляді, у власному програмному забезпеченні.
   
   Реквізитами Договору, що підлягають обов’язковому заповненню платником податків, є: номер Договору, дата заповнення, орган ДПС за місцем реєстрації платника податків, реквізити посадової особи органу ДПС (начальника, заступника начальника ДПІ), адреса органу ДПС, а також зазначені в Договорі дані про платника податків.
   
   Договір підписується ЕЦП посадових осіб платника податків і ЕЦП відбитка печатки у порядку і за дотримання умов, визначених абз. 2-4 пп.7.1 п.7 розділу ІІІ Інструкції, та надсилається електронною поштою на адресу Інформаційного порталу органів ДПС України.
   
   Про отримання Договору органом ДПС платнику податків у якості підтвердження надсилається перша квитанція, підписана ЕЦП ДПА України.
   
   Після підписання Договору з боку органу ДПС платнику податків надсилається друга квитанція та Договір, підписаний ЕЦП ДПА України. Відкриті сертифікати ЕЦП платника податків, яким підписано Договір, автоматично імпортуються до бази сертифікатів Інформаційного порталу органів ДПС України.
   
   У випадку відхилення органом ДПС Договору платнику податків надсилається друга квитанція з зазначенням причини відмови, підписана ЕЦП ДПА України.
   
   Укладання з органом ДПС договору про визнання електронних документів надає платнику податків можливість, а не зобов'язує його подавати до органу ДПС податкові документи у електронному вигляді, якщо інше не передбачено законом.
   
   Укладення договору „Про визнання електронних документів” в електронному вигляді між платником податків і органом ДПС здійснюється тільки один раз.
   
   Повідомлення формується та надсилається платником податків для виконання на адресу Інформаційного порталу органів ДПС України у випадках:
   
   - введення нової посади з наданням права ЕЦП податкових документів у електронному вигляді;
   
   - призначення на посаду, що передбачає право ЕЦП податкових документів у електронному вигляді, нового співробітника;
   
   - заміна існуючого сертифікату відкритого ключа.
   
   В Повідомленні при внесенні записів про осіб, якім надано право ЕЦП, можна задавати виключно три типи підпису:
   
   „директор” – для директора та заступника директора;
   
   „бухгалтер” – для бухгалтера та заступника бухгалтера;
   
   „підпис податкових накладних” – для осіб, яким надано право підпису податкових накладних.
   
   При формуванні Повідомлення допускається зазначати у ньому декількох осіб.
   
   Сформований запит підписується ЕЦП усіх осіб, включених до Повідомлення.
   
   Всі реквізити Повідомлення обов’язкові для заповнення. У випадку їх відсутності Повідомлення для виконання не приймається.
   
   Сформоване Повідомлення додатково підписується ЕЦП директора і ЕЦП відбитка печатки (при наявності).
   
   Процедура надіслання Повідомлення та інформування платника податків про його обробку аналогічне процедурі надіслання і обробки Договору.
   
   Термін обробки відповідальним співробітником органу ДПС Договору – до 5-ти робочих днів.
   
   Термін обробки Повідомлення – до 6-ти годин.
   
   Відповідну інформацію можна знайти на офіційному сайті ДПА України в розділі «Платникам податків про електронну звітність».

Коментарі