Завантаження...
Реєстрація
TwitterFacebookВКонтакте
Підпишіться на наші RSS новини.
UARU

Новини: Пропозиція про добровільне анулювання реєстрації платника ПДВ - що робити?

Підприємству, у якого невеликий річний дохід, прийшло письмове пропозицію з податкової інспекції про те, щоб добровільно подати заяву про анулювання реєстрації платника ПДВ. Чим обгрунтувати відмову?
   
   
Дійсно, якщо загальна вартість оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців менші 300000 грн. (Без ПДВ) і з бюджетом проведені розрахунки - сплачено податкові зобов'язання, то відповідно до пп. «А» п. 184.1 НКУ і пп. «А» п. 1 руб. V Положення № 978 платник податку має право з власної ініціативи подати заяву про анулювання свідоцтва ПДВ. Це право (не обов'язок!) Обумовлено нормами п. 184.2 ПКУ, де зазначено, що анулювання реєстрації на підставі пп. «А» п. 184.1 здійснюється за заявою платника податків, а не за самостійним рішенням податкового органу.
   
   
Саме тому, навіть не дочекавшись закінчення 12 календарних місяців, ДПІ просить здати свідоцтво платника ПДВ.
   
   
Підприємству в цьому випадку можна рекомендувати направити в ДПІ пояснення з посиланням на вищевказані норми.
   
   
Тут слід звернути увагу на підступну норму пп. «І» п. 184.1 ПКУ, яким встановлено, що якщо обсяг поставки товарів / послуг зареєстрованого платника податку іншим платникам цього податку за останні 12 календарних місяців сукупно становить менше 50% загального обсягу поставок, то вже не за заявою платника, а за самостійним рішенням податкового органу підприємство може втратити свідоцтво платника ПДВ.
   
   
На місцях це трапляється часто - за даними додатків до декларації з ПДВ податковий орган уже без допомоги платника податків «накопичує» (моніторить) відповідні операції і приймає рішення, про яке сповіщає платника податку. При цьому якщо в останньому податковому періоді на обліку у платника податку залишаються товари та необоротні активи, при придбанні яких суми податку були включені до податкового кредиту, у нього виникає обов'язок застосувати норми п. 184.7 НКУ - визнати умовний поставку таких товарів та необоротних активів виходячи з їх звичайної ціни.

Коментарі