Завантаження...
Реєстрація
TwitterFacebookВКонтакте
Підпишіться на наші RSS новини.
UARU

Новини: Зміни в Податковому кодексі. ПДФО

Облік витрат підприємців
   
   
До переліку витрат, безпосередньо пов'язаних з одержанням доходів, належать документально підтверджені витрати, які включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом III Податкового кодексу ». Раніше до переліку витрат, безпосередньо пов'язаних з одержанням доходів, відносили документально підтверджені витрати, які включаються до витрат виробництва (обігу). Отже, тепер підприємець не всі витрати господарської діяльності може віднести до податкових витрат, а тільки ті, які входять до складу витрат операційної діяльності.
   
   
Авансовий внесок з ПДФО для підприємців
   
   
Змінами до НКУ передбачена можливість зменшити суму авансового внеску ПДФО у разі зменшення доходу більш ніж на 20%. Для зменшення суми авансового платежу підприємець до настання терміну сплати такого авансового платежу подає до органу ДПС заяву в довільній формі, що містить розрахунок зменшення суми авансового платежу та коротке пояснення обставин, що призвели до зменшення суми отриманого доходу.
   
   
Підтверджуючі документи при нарахуванні доходу фізособі-підприємцю
   
   
Раніше при нарахуванні фізичній особі - підприємцю доходу від операцій, що здійснюються в межах обраних ним видів діяльності, суб'єкт господарювання, який нараховує такий дохід, міг не утримувати ПДФО, якщо фізичною особою - підприємцем, які отримують такий дохід, надавалася виписка або витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців про державну реєстрацію його як суб'єкта підприємницької діяльності. На практиці була потрібна тільки виписка, так як тільки в ній, і то на прохання підприємця, вказували види діяльності, якими він займається, що викликало певні труднощі. Тепер оригінал виписки замінили копіями документів, які підтверджують держреєстрацію.
   
   
Мораторій на перевірки
   
   
Введено мораторій на перевірки органами державної влади та органами місцевого самоврядування фізичних осіб - підприємців, які не зареєстровані платниками ПДВ і тих, які не віднесені до високого ступеня ризику. Мораторій буде діяти до введення в дію положень за спрощеною системою оподаткування. Позапланові перевірки в цей період мають право проводити органи санітарного контролю та органи захисту прав споживачів. Підприємці, які віднесені до середнього ступеня ризику, підлягають перевіркам з боку органів ПФУ.
   
   
ОСВ за цивільно-правовими договорами
   
   
При нарахуванні доходів у вигляді винагороди за цивільно-правовими договорами за виконання робіт (надання послуг) база оподаткування визначається так само, як і при виплаті зарплати, тобто зменшується на суму єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Ставка утримань по ОСВ в даний час складає 2,6%.
   
   
Скасування деяких штрафів ПФУ
   
   
У минулому підприємці - платники єдиного та фіксованого податків протягом другого півріччя 2010 року повинні були здійснювати доплату до Пенсійного фонду до рівня мінімального страхового внеску. З набранням чинності аналізованих змін до НКУ, фінансові санкції та адміністративні стягнення за несплату внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування, не застосовуються. Нараховані органами ПФУ суми фінансових санкцій підлягають списанню.
   
   
ОСВ та пенсіонери
   
   
Платники єдиного або фіксованого податків, що одержують пенсійні виплати, звільнені від сплати ОСВ за себе. У частині сплати ОСВ за найманих працівників для даних підприємців нічого не змінилося.
   
   
Сплата податку, якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується
   
   
Якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені для місячного податкового періоду. Тобто у разі невиплати зарплати ПДФО слід сплатити до 30 числа місяця, наступного за звітним.
   
   
Використання ставки 17%
   
   
Платники податків, які подають податкові декларації за податковий (звітний) рік застосовують ставку податку 17% до частини середньомісячного річного оподатковуваного доходу, що перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Дана норма застосовується до фізичних осіб, які отримували доходи від двох і більше податкових агентів і загальна сума таких доходів за будь-який календарний місяць перевищила 10-кратний розмір мінзарплати, підприємцям на загальній системі оподаткування та особам, які здійснюють незалежну професійну діяльність.
   
   
Розмір середньомісячного річного оподатковуваного доходу розраховується як сума загальних місячних оподатковуваних доходів, поділена на кількість календарних місяців, протягом яких платником податку були отримані такі доходи у податковому (звітному) році, за який здійснюється декларування.
   
   
Штрафи за декларацію з ПДФО
   
   
Штрафні санкції як за неправильне заповнення, так і за несвоєчасне подання декларації з ПДФО не застосовуються. А всі санкції, нараховані органами ДПС та платниками сплачені, підлягають списанню.
   
   
ПДФО при нотаріальному посвідченні договорів купівлі-продажу, дарування, успадкування
   
   
ПДФО сплачується за місцем нотаріального посвідчення таких договорів (отримання свідоцтв). Як відомо, в інших випадках фізичні особи - не податкові агенти сплачують НФДЛ за місцем їх податкової адреси - за місцем проживання, де вони перебувають на обліку як платники податків в органі ДПС.
   
   
ПДФО при продажу майна і спадкування
   
   
Знято вимогу оцінки транспорту (легкові автомобілі, мотоцикли) при сплаті ПДФО. Тому податок сплачується в розмірі 1% від суми, зазначеної в договорі купівлі-продажу. Проте, кількість продажів рухомого майна протягом року має бути записано в договорі купівлі-продажу або окремій заяві. Тобто необхідно вказати, чи вперше протягом року продається транспорт (тоді оподаткування здійснюється за ставкою 1%) або ж удруге (тоді платимо 5% ПДФО). Крім того з 1 січня 2012 р., нерухоме майно, отримане в спадщину, можна продати з нульовою ставкою оподаткування відразу, не чекаючи трьох років після успадкування. І ще один момент. Спадщина, обкладене за нульовою ставкою, дозволяється не вказувати в річній декларації.
   
   
Податкова знижка
   
   
Термін обігу за податковою знижкою (раніше ця пільга називалася податковий кредит) збільшений і скористатися їй, подавши декларацію, можна буде до кінця року, наступного за звітним. Раніше декларацію потрібно було подати не пізніше 1 травня року, наступного за звітним.

Коментарі