Завантаження...
Реєстрація
TwitterFacebookВКонтакте
Підпишіться на наші RSS новини.
UARU

Новини: Процедура автоматичного відшкодування ПДВ вдосконалена. ДПС очікує підвищення попиту.

 Закон № 3609, яким внесено зміни до Податкового Кодексу, розширить коло платників, які мають право на автоматичне отримання бюджетного відшкодування податку на додану вартість.
   
   Про це заявив заступник Голови ДПС України Олександр Клименко.
   
   Разом з тим запроваджені зміни, вважає податківець, не вплинуть на обсяг сум податку на додану вартість, що декларується платниками до бюджетного відшкодування.
   
   «Однак встановлені критерії, за якими відбираються кандидати на автоматичне відшкодування, не змінюються і змінені не будуть. Закон їх лише вдосконалює. Тому ці критерії все рівно залишаються своєрідними „правилами”. І сам факт їх встановлення дає можливість виключити будь-яку персональну упередженість та можливість помилки», - зазначив О. Клименко.
   
   Нагадаємо, серед низки показників підприємство, що бажає отримувати компенсацію ПДВ в автоматичному режимі, має сплачувати середню зарплату не менше 2,5 мінімальних.
   
   Проте порядок визначення відповідності платника податку критеріям, які дають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ, буде, згідно закону, вдосконалено.
   
   «Всі формальні процедури переглянуті з метою спрощення. Це дозволяє розраховувати на підвищення інтересу платників до автоматичного відшкодування», - пояснив О. Клименко.
   
   Також законом № 3609 внесено наступні зміни до ст. 200 Податкового Кодексу, що регламентує бюджетне відшкодування податку на додану вартість:
   
   - зменшено показник питомої ваги обсягу поставок, до яких застосовується нульова ставка для отримання бюджетного відшкодування до загального обсягу поставок (з 50 до 40 відсотків);
   
   - обмежено період визначення загальних сум розбіжностей між податковим кредитом, сформованим платником податку, та податковими зобов’язаннями його контрагентів – до трьох звітних періодів.

Коментарі